انواع وبلاگ (قسمت دوم)

گرامی باد یاد و خاطره استاد بزرگ نسل نوین طنز ایران، گل آقای دوست داشتنی مردم ایران؛ او که در سخت ترین سالها همواره با شجاعت و متانت، گل لبخند را بر لبان دوستداران خویش نشاند.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

 

ادامه مطلب انواع وبلاگ: (قسمت دوم)

4) وبلاس: لاس زدن با وب را گويند. حاصل تاسيس مراکز اتصال کوتاه بين ورودی ها و خروجی های مغز افرادی که مستقيما هرچه به ذهنشان می رسد را بدون کمترين تامل بر روی وب انتقال می دهند. سابقه تاريخی اين نوع وبلاگ به ديوارنويسی توالت های عمومی برمی گردد. اين افراد توانايی بيش از سه بار آپلود در روز را دارند. شکلکهای جينگيل مينگيل، آهنگهای درپيت و لينکهای بيشمار از مشخصات اين وبلاگهاست. قرص استامينوفن و در موارد حادتر دِيازپام پس از استعمال توصيه می شود. آنرا ورلاگ، زرلاگ و شرلاگ هم می گويند.

 

5) چيزلاگ(!): صاحبان اين وبلاگها با سعی و کوشش فراوان به شيوه فرويد مرحوم اقدام به اصلاح اجتماعی می کنندو با انتشار مطالب و تصاوير اون جوری شما را يه جوری می کنند!  اين که برخی از اين وبلاگها جزو پربيننده ترین وبلاگها هستند، فقط و فقط به نيت خير صاحبانشان در اصلاح جامعه و آموزش مسائل ضروری زندگی برميگردد و لا غير (بترکه چشم حسود! ما که عقده ای نيستيم!)

اين وبلاگها صرفا به دليل جنبه پايين سرويس دهندگان  وبلاگها و ايضا نديدبديد بودن برخیافراد ظاهربین به سرعت فيلتر می شوند. هيزلاگ و هاتلاگ از اسامی ديگر اين وبلاگهاست.

 

6) وب داگ: صاحبان اين وبلاگها با همه دعوا دارند و به همه چيز گير می دهند. ايرادهای بنی اسرائيلی و ارائه راهکارهای فوق مدرن در همه زمينه ها در اين وبلاگها، نقدنويسی سياسی و اجتماعی را با تحول بزرگی مواجه ساخته است. گوشت، استخوان، کله پاچه، پاچه و پارچ از واژه های مورد علاقه اين افراد است. ثبت کامنتهای توی ذوق زن نيز از مهارتهای تخصصی صاحبان اين وبلاگهاست. اين وبلاگها را وب شاک و وب قاط نيز ناميده اند.

 

۷) وب ليگ: از آن جايی که اين حجم عظيم نشريات ورزشی کشور نمی تواند منعکس کننده نظريات و راهبردهای ابرکارشناسانه بيش از 60 ميليون کارشناس ورزشی کشور باشد، وبلاگهای ورزشی موسوم به وب ليگ وارد ميدان شده اند و همسو و هم راستا و هم رو (پررو) با نشريات ورزشی به ايفای رسات خويش مشغولند. ادبيات اين وبلاگها بسيار کارشناسانه و منتقدانه است و درباره تمام مسائل ورزشی از قبيل رنگ زيرجامه نيکبخت واحدی تا ژل مصرفی منصوريان را به چالش می کشد.

ادامه دارد...

 

پس‌گفتار: با عرض پوزش قسمت آخر این مطلب را چند هفته دیگر خواهید دید. اگر تاکنون موفق به نامیدن ویلاگهای موردنظر خود با اسامی جدید نشده اید کمی صبر پیشه فرمایید. نکته: اگه خودمون مثال بزنیم که تابلو است!

 

/ 18 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
باربی

نيم ساعته دارم به رنگ زيرجامه نيکبخت واحدی و چيز لاگ! ميخندم ..... دمتون گرم .....

shahab

شما با عقل ناقص خودتون طنزو با مسخره کردن عوضی گرفتيد،با تشکر از فری...

mahmod

salam.man az webet khosham omad vali tond ton apesh kon.ghorbonet .$$$$$$$

فاطمه

یه کامنت اختصاصی برای آقا بهروز: تولدت مبارک... شاد ، خندان و خوشبخت باشی

دوست مجرد

مثل اينكه يكي از موارد وبلاگ صاف زده تو مال فري

hehrdad

متن - فری - خيلی صادقانه بود..با دمت گرم صاف زدی تو برجک اينا...ای فری راست ميگه ديگه! :) اينارو چی به اينجور نظر دادن...يارو خدای وبلاگه ولی به خودش اجازه نميده از اين اظهاره نظرها بکنه...بعد اين نی نی لاگها ( طبق گفته ي خودشان - سند موجود است ) افاضات می فرمايند!!يه عده هم که از طرف اينا کامنت دريافت کرده ان و از وبلاگشون تعريف شده توسط اينا...ميان و حساب پس ميدن ..ديگه ديگه.. :)

sama

وبلاگ قشنگی داريد......سبز باشيد

يه ادم عصباني

کلاهبردار فراری ، به جای اينکه اينجا از این مزخرفات بگي بشين مقاله های کرمان رو بنويس و موبايلتو جواب بده! وگرنه ...

saheb

پت و مت عزيز مثل اينکه اوضاع خيلی خيطه .بهر حال اگر نيازی به برخورد منطقی است در خدمتيم.

یه آدم عصبانی

کلاهبردار فراری ، به جای اينکه اينجا از این مزخرفات بگي بشين مقاله های کرمان رو بنويس و موبايلتو جواب بده! وگرنه راز دوست دخترای زنجيره ايتو افشا می کنما!!