ما و نمايشگاه کتاب

- نمایشگاه کتاب هم از امروز شرع شد. سعی کنید از دستش ندهید. من و بهروز هم جمعه میهمان "نشر فرهنگ ایلیا" و انتشارات "حرف نو" در سالن 25 Cخواهیم بود. خوشحال می‌شویم تا دوستان خودمان را هم ببینیم. <?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

2- چند سال پیش در دانشگاه گیلان نشریه دوست داشتنی ای داشتیم به اسم "دغدغه". یادم می‌آید یکی از دوستان متنی نوشت با عنوان "ما و نمایشگاه کتاب". به یاد مطلب نیما چند سطر در باب نمایشگاه کتاب نوشتم که شاید بدهم برای روزنامه.

 

* * * * *

 

در طول تاریخ همواره حضور در نمایشگاهها یکی از مهمترین دغدغه‌های جامعه بشری بوده است. با پیشرفت علم و پیچیده شدن روایط، استفاده از نمایشگاههای چند منظوره و مشترک در دستور کار قرار گرفت. نمایشگاه کتاب محلی است که ناشران آخرین و جدیدترین فروشندگان و محصولات طالع بینی، جادوگری و آشپزی خود را عرضه می کنند و کتبی که در زمینه پاسخ به سوالات روانشناشی، مخ زنی و مسائل جنسی را در معرض فروش قرار می‌دهند.

 

نمایشگاه محل تجمع انواع و اقسام نمونه های بشری در رنگها، طرح ها و سایزهای متفاوت است. با داخل شدن در محوطه ممکن است اول کمی شگفت زده شوید و چشمانتان قدری برحجسته گردد اما سعی کنید احساساتتان را کنترل کنید و اتوی شلوارتان را حفظ نمایید. اینکه امروز چقدر به شما خوش بگذرد، بستگی مستقیم دارد به توانایی ها، قابلیت ها و دوراندیشی‌تان. بدیهی ست شما موظفید تا جایی که امکان دارد با اعتماد به نفس از این فرصت طلایی استفاده کنید و به هر ترفندی سر صحبت را با "کسی" باز کنید.تصور می کنم یادآوری این نکته که منظور از کس مورد نظر فردی از جنس مخالف است تا حدودی غیرضروری باشد!

 

دریافت نقشه یکی از مهمترین کارهایی است که در بدو ورود می‌بایستی انجام دهید. سعی کنید نقاط سرسبز و ترجیحا دور از غرفه ها را شناسایی کنید

 

پرسیدن آدرس از روشهایی است که از قرنها پیش توسط بشر مورد استفاده قرار می گرفته و همواره جواب داده است

 

در تمام محوطه نمایشگاه غرفه هایی تعبیه شده که می توانند در رفع مشکلاتتان شما را یاری نمایند. با مراجعه به این غرفه ها می توانید از محل دقیق دستشویی ها، ساندویچی ها و سیب زمینی فروشی ها سول کنید و در مواقع لزوم و مهیا بودن شرایط کمی از خودشان احوالپرسی نمایید.

 

شما مطمئنا در طول روز چهره‌های آشنای زیادی خواهید دید که با چهره‌های ناآشنایی در حال مطالعه عمیق بسر می‌برند. پیشنهاد می‌شود زیاد به روی خودتان نیاورید چون احتمالا آن چهرههای آشنا نیز تقریبا ترجیح می‌دهند تا همین کار را بکنند! بزرگان ادبیات جهان همواره فصل بهار را فصل بی‌وفایی عشاق نامیده‌اند. احتمالا یکی از دلایل این امر همین برگزاری نمایشگاه کتاب بوده است!

 

بشر همواره برای رفع نیازهای مشترک خود اقدام به برقراری ارتباط با دیگران می‌کرده است. مسیرهای منتهی به غذاخوری ها و دستشویی ها بهترین مکان برای همصحبت شدن و ایجاد دوستی است. اگر با اهداف پلید قصد دارید تا از روابط ایجاد شده سوء استفاده کنید پیشنهاد می‌شود این کار را در مسیر منتهی به مورد اول انجام دهید!

 

اگر کارت ویزیت ندارید حتما فقط یک دلیل دارد و ان هم اینکه هنوز سفارش کارتهای جدیدتان از آلمان نیامده پس عجالتا همان تکه کاغد و خودکارتان را ته جیب جهت یادداشت کردن اسم کتابها و شماره تلفن ناشران و نویسندگان آینده مملکت داشته باشید.

 

اگر موفق نشدید که داخل سالنها بشوید خیلی به خودتان فشار نیاورید آنجا مملو از کسانی است که هوز این تجربیات شما را ندارند و هنوز از روشهای قدیمی و خارج از رده استفاده می کنند.

 

اسه مس بچه مثبتی: یک معتاد می‌تواند تا 10 نفر را به همراه خود به اعتیاد بکشاند. شما تا حالا چند نفر را کتابخوان کرده‌اید؟!

/ 45 نظر / 14 بازدید
نمایش نظرات قبلی
Brightness

نمايشگاه ۸۶ هم رد کرديمااااا!

هاله

عجب غيبت پر سر و صدايی . . .

فائزه

سلام ... چرا اينقدر اينجا گردوخاک گرفته ... حالا خوبه ۲ تا نويسنده داره ...

شما هنوز تو نمايشگاه گير کرديد؟ قراری دوباره. بياييد ها ! هر دوتون بياييد. دوست داريم ببينيمتون.

ممول

دوشنبه همين هفته ساعت ۵ ديدنی ها.

فرزانه

اين حرفت رو دقيقا قبول دارم اما اعتياد خوب نيست حتی اگر کتاب باشه

شادی

۱۰۰ سال بعد در طول تاريخ هميشه همه وبلاگ خود را آب ( ۲ نقطه خودتان اضافه کنید لطفا) می نموده اند... بشمرید ببینید تا حالا چند هززززززززززززززززززززار نفر را شما با این تاخیر خود علاف نموده اید.

غزال

ببخشيد اينجا احيانا تخته نشده ؟‌