لينک برتر ۳

اوضاع انقدر وخیم شده که من و بهروز تصمیم بگیریم تا زمان انتخابات هر روز اینجا مطلب بنویسیم.<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

امروز گزیده هایی از آخرین مطلب ابراهیم نبوی رو انتخاب کردیم

 

احمدی نژاد، هدیه پوپولیست ها به ملت ایران

1) معلوم شد که اپوزیسیون، اعم از مبارزین داخل و خارج، اعم از سلطنت طلبان و ملی ها و طرفداران آمریکا، اعم از جنبش دانشجویی و دفتر تحکیم وحدت و رادیکالهای ملی مذهبی، اعم از 615 نفری که انتخابات را تحریم کردند و تمام اتحاد جمهوریخواهان و غیره، تمام این جماعت سخنگوی هیچ اکثریتی در ایران نیستند. اپوزیسیون نتوانست حتی چهل درصد مردم ایران را به تحریم بکشاند. چرا که سیاست تحریم انتخابات با مخالفت 63 درصد از مردم مواجه شد. آنان همه دست به دست هم دادند و موفق شدند کاری کنند که به جای اینکه یک اصلاح طلب مانند معین رئیس جمهور شود، یک ............ مانند احمدی نژاد در کنار رفسنجانی به دور دوم انتخابات برسد.

2) معلوم شد که مجموع آرای محافظه کاران در انتخابات کمی بیش از دوازده میلیون است، این یعنی چهل درصد کل شرکت کنندگان.

3) از این انتخابات نتیجه گرفته می شود که اعتبار اصلاح طلبی که به مردم قول می دهد ماهانه به آنها پنجاه هزار تومان بدهد، از اعتبار اصلاح طلبی که می خواهد حقوق بشر را در ایران اجرا کند از نظر مردم بیشتر است. مردم هیچ علاقه ای به دگرگونی سریع، چه با دخالت خارجی و چه به صورت انقلاب داخلی ندارند و هیچ علاقه ای هم به تندروهای حاکم ندارند. اکثریت مردم نه حاضرند این وضع ادامه پیدا کند و نه حاضرند به اصلاحاتی که هر روز زندگی شان را به آشوب بکشد، رای بدهند. آنها دوست دارند همین وضعیت به آرامی تغییر کند و روز به روز آزادی بیشتری داشته باشند.

4) تمام روش های نظرسنجی به کار گرفته شده در کشور غیرقابل اعتماد است و مردم یا دروغ می گویند یا شیوه های نظرسنجی اصلا علمی و منطقی نیست. اتکاء به آمارگیری های اینترنتی اساسا نادرست است و سیاستمداران را فریب می دهد.

5) همه می دانستند که قرار است احمدی نژاد و قالیباف از بسیج برای رای آوردن استفاده کنند، این پروژه در انتخابات شوراها و مجلس هفتم هم دخیل بود. معنی این پروژه این بود که هر بسیجی با سازماندهی از شش ماه قبل بیست نفر را پای صندوق می آورد تا رای جمع کند، این کار را همه می دانستند، اما اصلاح طلبان وقتی فهمیدند نظامیان قرار است چنین کنند به جای اینکه جلوی این کار را بگیرند و خودشان هم رای شان را سازماندهی کنند، در این مورد سخنرانی کردند و تعدادی از آنها هم انتخابات را تحریم کردند.

6) این عجیب نیست که سیاستمداران بزرگ ما اشتباهات بسیار بزرگ می کنند و اکثر آنها چشم شان فقط تا جلوی دماغ شان را می بیند. اکبر گنجی، زندانی بزرگ اصلاحات تنها کاری که در یک هفته مرخصی اش کرد این بود که 5 درصد از رای دکتر معین کم کرد و باعث شد احمدی نژاد به دور دوم برسد.

 7) فکر می‌کنم باید جدی تر به قضیه نگاه کرد. شما چی فکر می‌کنید؟

 

/ 12 نظر / 10 بازدید
نمایش نظرات قبلی
انفرادی ها

بابا تیک اف نزن یاده شو با هم بریم .... تقسیم بندی مشخص بود: اونهاا که ماهی ۵۰ هزار تومان رو غنیمت می دونستند به کروبی رای دادند . طرفدارای معین هم معمولا از قشر جوونهای عشق ازادی و کاباره . رفسنجانی هم یه مشت ساده لوح نا امید . ولی اکثر کسانی که به احمدی و قالیباف و لاریجانی رای دادند دنبال یه تغییر منطقی بودند . البته ما هم به نتیجه ارا شک داریم .

الهام

آینده ما به احتمال ۴۸٪ !!! ۱- مایلی‌کهن مجددا سکان هدایت تیم ملی را در دست خواهد گرفت. ۲- نام پیتزا دربدر از این به بعد به دیزی سرای شلمچه تغییر نام داده میشود. ۳- از ۲۰۰ متر مانده به اداره یا شرکت مسیر باید بصورت سینه خیز طی شود تا افراد در هنگام حضور در محل کار به اندازه کافی خاکی باشند. ۴- آهنگ‌های موبایل باید تلاوت یکی از سوره‌های جزء سی‌ام قرآن باشد. ۵- از این به بعد سر کلاس‌های زبان باید این آهنگ خوانده شود (با ریتم سوی دیار عاشقان خوانده شود) everybody esteme'o, everybody estame'o... We are going to Karbala, We are going to Karbala ۶- حضور آقایان و خانم‌ها در خیابان‌ها فقط به ترتیب در روزهای زوج و فرد میسر خواهد بود. ۷- اجازه ساخت آپارتمان در صورتی صادر خواهد شد که طبقه اول حسینیه باشد. ۸- از سخنان امام جمعه بعد از هر خطبه امتحان بعمل خواهد آمد و ۳۰٪ نمره کنکور سراسری دانشگاه‌ها را نتایج این امتحان تشکیل خواهد داد.

الهام

۹- ناهیان از منکر اجازه دارند کراوات افرادی را که کراوات می‌بندند تا حد خفگی بکشند و ول کنند و این کار را به کرات تا توبه کردن فرد ادامه دهند. ۱۰- خون رانندگانی که از چراغ قرمز رد می‌شوند بر نیروی انتظامی حلال است. ۱۱- کسانی که ریش آنها کوتاه است تا رسیدن طول آن به ۱۰ سانتی‌متر در بازداشت به سر خواهند برد. ۱۲- حکم کسانی که از آب برای شستن جوراب استفاده کنند در حکم محاربه با امام زمان خواهد بود. ۱۴- مراسم پرفیض دعای کمیل در طول روز به دفعات برگزار خواهد شد. ۱۵- مردم موظفند آنقدر عبادت کنند تا آنجا که آیه‌ای از طرف باریتعالی نازل شود به این مضمون که «تو رو من (خدا) بسه دیگه، مگه شما خونه زندگی ندارید.» ۱۶- جاده ابریشم طوری تغییر داده می‌شود که قسمتی از آن از مسیر حرکت امام زمان گذر کند تا قسمتی از این مسیر ابریشمین!!! گردد. ۱۷- تمام سفرهای توریستی به خارج از این پس به بازدید از مناطق جنگی تغییر پیدا خواهد کرد.

الهام

۱۸- توریست‌های خارجی تنها در صورتی اجازه بازگشت به کشورشان را خواهند داشت که بتوانند نهج‌البلاغه را بصورت برعکس حفظ کنند. ۱۳- از کسانی که نتوانند خانواده خود را از نظر مالی تأمین کنند تقدیر بعمل خواهد آمد. ۱۹- ۹۳٪ حقوق بالای ۱۲۰ هزار تومن بعنوان مالیات کسر خواهد شد. (شایان ذکر است ۷٪ بقیه بابت بیمه کسر می‌شود) ۲۰- عبارت «وحدت حوزه و دانشگاه» از این پس به «غلبه حوزه بر دانشگاه» تغییر نام خواهد داد

yek roshanfekr

من يک روشنفکر منطقی و دانشجو هستم. نظر من اين است که اگر اين متن را بهروز نوشته خوب است و اگر رضا نوشته بد است. يا مرگ يا زندگی!‌

moein

به غضنفر ميگن به کی رای ميدی؟ ميگه به ننه م. ميگن مگه اونم کانديد شده. ميگه نه. آخه ننم قالی بافه.

پسري با كفشهاي كتاني!

بابا يه ذره فکر و انديشه و تحقيق و تفحس هم بد نيستا!‌ (:.............اين احمدی نژاد بيچاره آخه کی از اين کارا کرده که انقدر ميکوبينش؟!.................البته طبيعی هم هست! اون که بياد خيلی از اين آقايون از نون خوردن می افتن! پس دارن خودشون رو به هر آب و آتيشی ميزنن تا احمدی نژاد نتونه بالا بياد!.............به هر حال اگه يه ذره بريد زندگينامه و کارهايی که اون تو اين چند سال واسه مردم انجام داده رو مرور کنيد می فهميد که چقدر از اين چرنديات تو گوش من و شما کردن!................لااقل برای ۱ بار هم که شده بذارید یه آدم دلسوز و خدمتگزار واقعی مملکت رو اداره کنه!..................مشکل ما بلند بودن موی پسرها وکوتاه بودن پاچه های دخترها نیست!!!

ن.ی

من که به دکتر سارنگ رای ميدم.

یک اصلاح طلب

يکی بياد منو خودکشی کنه! اينهايی که گفتن احمدی نژاد خوبه از کجا اومدن؟ مثلا اي آقای پسری با کفشهای کتانی شرم کن. تو جوان اين مملکتی؟ ای خودباخته ی اتمسفرگير! هر کسی می گه احمدی نژاد متحجر خوبه بايد زود به درگاه خدا استغفار کنه.

hedieh

سلام!‌هی ! اين حرف ها چيه بابا! واقعا که! راستش نمی دونم چی بايد گفت در ادامه ی بهترين و باشکوه ترين انتخابات قرن! اما خطاب به همه ی کسانی که می گن احمدی نژاد درست اومده بالا، من خودم نظر سنجی که با بچه های ... انجام دادم، احمدی نژاد رايش فقط از مهر عليزاده بيشتر بود! و اين نظر سنجی برای ارديبهشت نبود! برای همين شنبه ی قبل از انتخابات بود!!! شايد هم حق با شما باشه!*زنده باد مخالف من!---- راستی ۲ تا متن جالب در مورد انتخابات و احمدی نژاد: http://sarzamineman.blogfa.com/post-515.aspx وhttp://www.eshgh-iman-azadi.blogfa.com/post-31.aspx