اين خارجی های نامرد

خيلي ها خيال مي كنند كه براي مسافرت رفتن حتما بايد به خارج از كشور بروند. اما پژوهشهاي اخير نشان مي دهند  كلي چيز جالب هست كه فقط در ايران مي شود پيدا كرد. مستندات زير  براساس خاطرات چندين هزار جهانگرد داخلي و خارجي تنظيم شده كه بديهي ست ماركوپولو بايد روي دستشان آب بريزد!

 

* وسيله نقليه

مشكلي كه در ايران برخلاف تمام كشورهاي دنيا وجود ندارد مشكل وسيله نقليه است. در ايران شما مي توانيد با هرچه كه دلتان مي خواهد به راحتي سفر كنيد، فقط مشكلات كوچكي وجود دارد كه به راحتي قابل حل هستند. اگر وسيله شخصي داريد،بنزين پيدا نمي شود. اگر با سواري سفر كنيد هزينه تان كمي زياد مي شود. اگر قطار را دوست داريد، بايد برنامه ريزي زندگي تان را دقيق تر كرده و از سه ماه قبل بليط خود را رزرو كنيد. انتخاب هواپيما هم ديگر بستگي به ميزان علاقه تان به زنده ماندن و يا به موقع رسيدن دارد. در كل پياده روي و يا سفر با دوچرخه باعث مي شود تا مناظر بين راه را ببينيد و از سفر حسابي لذت ببريد. در هيچ كجاي دنيا اين همه آزادي انتخاب وجود ندارد!

 

* رستورانهاي بين راهي

يكي از جالبترين قسمتهاي سفر در ايران بخش غذاخوري هايش است. در رستورانهاي بين راهي شما با مفاهيم جديدي از چاي، مفهومي به نام كباب كوبيده، چيزي به نام گوشت و طعمي به نام مرغ آشنا خواهيد شد. در برخي از اين رستورانهاي بين رهي غذاي سرد و پيتزا نيز عرضه مي شود. يكي از قديميترين آشپزهاي اين رستورانها سالها پيش به ايتاليا رفت و در انجا يك پيتزا فروشي راه انداخت. بعدها كه كارش بيشتر گرفت، طبقات كامل يك برج كامل را به كار خود اختصاص داد. حتما نام برج پيزا را كه اسمش از روي همين پيتزاي خودمان برداشته شده قبلا شنيده ايد. يافته هاي دانشمندان حاكي از آن است كه كج شدن برج پيزا به دليل قرار گرفتن سرويسهاي بهداشتي در يك سمت ساختمان است!

 

* كوه

يكي از معمولترين انتخابهاي مردم براي مسافرت كوه است.  آنچه كه در ايران زياد است كوه است كه در ان آدمها به هم  مي رسند. در كوههاي ايران شما مي توانيد به راحتي هوا تنفس كنيد، آواز بخوانيد، آتش روشن كنيد، به سه برابر قيمت نسكافه بخوريد، برف بازي كنيد، جنگولك بازي در بياوريد و به راحتي هر جا كه دوست داشتيد و به هر ميزان كه علاقمند بوديد زباله پرتاب كنيد. اين آخري از جاذبه هاي توريستي منحصر به فرد ايران است!

 

* دريا

يكي از محلهايي كه براي سفر در ايران زياد مورد استفاده قرار مي گيرد سواحل درياست. (دريا: يك وان بزرگ با مقادير زيادي آب كه تعدادي از مردم در آن حمام مي كنند و عده اي ديگر در كنار آن ولو شده و خودشان را سياه و كبود مي كنند- پيكي ويديا). تحقيقات پژوهشگران نشان مي دهد كه گرچه سواحل خارجي آب و هواي بهتري دارند اما نمونه ايراني اش عمدتا به دلايل زير بهتر است:

الف) در سواحي ايران مي شود شورت مامان دوز پوشيد و در ساحل نشست اما در خارج بايد كلي پول مايو بدهيد

       ب) در سواحل ايران راحت مي توانيد شكمتان را بيرون بيندازيد و راحت باشيد اما در خارج با ديدن آنهمه اندام قلمي، حتما افسردگي خواهيد گرفت.

ج) در سواحل ايران مي توانيد با يك تكه تيوپ ماشين ساعتها حال كنيد اما در خارج حداقل پول يك موج سواري را افتاده ايد!

د) سواحل ايران براي سلامتي قلب و عروق و چشم بهتر است!

 

* آثار باستاني

گوشه و كنار ايران مملو از آثار باستاني و تاريخي است. يك خوبي آثار باستاني ما اين است كه فقط مربوط به يك دوره تاريخي خاص نيستند. مثلا شما مي توانيد در تخت جمشيد از آثار و حكاكي هاي روي سنگ از دوره كوروش و داريوش تا همين چند روز پيش را ببينيد! عمرا در سراسر دنيا نمي توانيد يك حكاكي روي سنگ چند هزار ساله را پيدا كنيد كه زير مجسمه سرباز هخامنشي نوشته باشد "حسن قره گزلوسرباز21 ساله اعزامي از قزوين"

 

* تلاش براي زندگي

در ايران مردم مدت زيادي پولهايشان را جمع مي كنند، برنامه ريزي مي كنند و به سفر مي روند. اما چون مي خواهند همه آرزوهاي دوران كودكي خود را در سفر برطرف كنند، آنقدر پول خرج مي كنند تا پولشان تمام شود. درواقع در ايران وقتي مردم از سفر برمي گردند كه  پولشان ته مي كشد. اين باعث مي شود كه مسافران پس از برگشتن به خانه كه ديگر فقير و بي پول شده اند كلي انگيزه كار و تلاش داشته باشند تا دوباره سالي ديگر و سفري ديگر...

 

نكته: مراقب كلاهبرداران باشيد! بعضي از افراد خودفروخته ممكن است بخواهند شمار را با جاذبه هاي توريستي ظاهري و دروغين خارجي فريب دهند. يادتان باشد كه ديوار چين چيزي به جز يك ديوار درب و داغان فاقد سرويس بهداشتي نيست. برجهاي دوقلوي مالزي دو تا فتوكپي از همين برج ميلاد خودمان هستند. ميدان سرخ مسكو، يك فلكه معمولي است كه روي موزاييكش رنگ قرمز ريخته اند. داستان اصلي برج پيزا را هم كه نقل كرديم!

/ 23 نظر / 30 بازدید
نمایش نظرات قبلی
سميرا

با خواهرم و پسرهايش رفتيم يکی از کاخهای شاه. هر کس يه چيزی می گفت. يکی می گفت ببين اون موقع چی برای خودش ساخته بوده و از اين جور حرفها. يهو سينا يه ته سيگار روی زمين نشون داد و گفت سيگار هم می کشيده!

سميرا

راستی چقدر اينجا بوی آش کشک مياد! شما هم می فهميد بويش را؟

معین

به به..... چطوری جیگر

آرش عليزاده

و من مسافرم اي بادهاي همواره ... سلام آقايان! امان از اين طنزنويس ها كه چه چيزهايي را مي بينند و چه چيزهايي را نمي بينند ... راستي اگر اشتباه نكنم براساس آمارهاي رايج اگر بشود اعتماد كرد تولد يكي از شماهاست. بايد تبريك عرض كنم! نمي دانم! برقرار باشيد.

مهتاب

وبلاگت دولايه مي باشد!ما فعلا گير اين لايه زيرين رنگ و وارنگش هستيم! هي چشم آدم را مي برد سمت چپ مونيتور.چپول شديم ما!عكس جورواجور هم زياد دارد!بعدا مياييم لايه رويي را مي خوانيم!

مهديس

راستی سلام !‌ اين و گفتم که دو کلام هم از سخنان گرانقدر مادر عروس داشته باشيد !

مرضی

واه واه چه خااااااکی گرفته اينجارووووووو

مهديس

سلام ! من از کجا بدونم آخه که يه رضا بدون فاميل و آدرس شمايين !!!! بحث فاميلی هم نبود والا ! کاملا دوستانه بود ! والا من با هيچی نرفتم روش !!!! بعضی ها با تريلی ۱۸ چرخ رفتن رو چينيه !!!!