هر کسی که بيايد...

- دوشنبه تنها برای ساعاتی مطلبی را در اینجا گذاشتم و بعد به دلایلی برداشتم. درستی یا نادرستی اش را هنوز نمی دانم<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

2- نمیدانم شما رای می دهید یا نه. این فقط و فقط به شخص خودتان ارتباط دارد. رای دادن یک تکلیف نیست زیرا که اگر بود همه در شب امتحان انجامش می دادند. حق هم نیست چرا که اگر هم باشد هرکسی آزادانه می تواند از حق خود صرف نظر کند. یک معامله است. معامله ای بین حکومت و مردم. بین نامزد و مردم. معامله ای که سود و زیانش دیرزمانی پنهان نخواهد ماند.

3- برای نوشتن این مطلب حتی با بهروز هم هماهنگی نکردم. احساس خودم را می نویسم و پیشاپیش می دانم که برخی کامنتهای ناخوشایند خواهم داشت.

یک نفر از این هفت نفر که بسی خوش تیپ مینماید در سالهایی که عشق به خاتمی در دلهای تک تکمان تازه جوانه زده بود ناجوانمردانه دلش را آزرد و همین در باب او بس.

4- یکی دیگر آنقدر عملکرد متعالی داشت که در طول دوران مسئولیتش بر صدا و سیما آنچنان بر روح و کالبد ایرانیان هوای تازه دمید و مردم را علاقمند کرد تا شبکه های ایرانی خارج از کشور از چند برابر شبکه های داخلیمان فزونی گرفت. میشه ما پنجره رو ببندیم همین هوای کهنه رو استنشاق کنیم لطفا؟

5- آن یکی که از همه مشکلات کشور و مباحث مهم چسبیده به ماهی 50 هزار تومن. به نظرم در دوران بچگی کمی با معضل پول توجیبی روبرو بوده. به فرض اینکه امت شهیدپرور باور کردند، بنده در کمال جدیت دو تا سوال دارم: اول اینکه شما که تا حالا ماشالا هزارماشالا همیشه در نظام تشریف داشتید بفرمایید تا حالا این 50 هزارتومنهای ما رو کی میگرفت؟ دوم اینکه شما به جز پول دست مردم دادن راه حل کارشناسانه تری به مغزتان خطور نکرد؟

می ماند دو نفر دیگر که به قول ابراهیم نبوی یکی شان پول دارد، هوش دارد، قدرت دارد اما هیچ کس را ندارد و دیگری که یک عالمه آدم دارد اما وجود ندارد!

6- وقتی ستادهای معین را میبینم که شبیه پاتوق دوران جوانی مان شده (انتخابات 76 را می گویم)، وقتی حرفهایش، قولهایش و آن شعر یاردبستانی مغزم را شدیدا قلقلک میدهد جدا وسوسه میشوم که بروم و به او رای بدهم. چندی پیش یکی sms داد و گفت: اکنون تمام شرافت ما در گرو رای آوردن معین است. اما براستی تمام شرافت ما همین است؟ معین متاسفانه حتی خوب هم حرف نمی زند. شعارهای تند، غیرعملی و رویاگونه اش با آن قدرت چانه زنی پایین و اینکه گاهی آدم خیال میکند دارد ادای خاتمی را در می آورد و این کمی اذیتم می کند. و من یک سوال از او دارم. آقای معین به نظر شما اصلاحات فقط یعنی همینها که شما گفتید؟ فکر نمی کنید اجرای زورکی و تک بعدی و صرفا تقابلانه نگریستن به مقوله اصلاحات شما را چون آنانی مینمایاند که خود را مخالفشان میخوانید؟

7- امشب فیلم تبلیغاتی هاشمی را دیدم. اعتراف میکنم که بشدت احساساتی شدم. تمام فیلم یک مونوگ طولانی ادامه داشت. صدای پیرمردی دلشکسته با موهای سپید و چهره ای که غم درش موج میزد. از تحجر و دگم اندیشی گفت. از افراطی گری ها و بی شکیباییها و سو استفاده از نامها. و آنگاه که گفت عزیزترین عزیزش یعنی آبرویش را گذاشته و آمده و من ناخوداگاه گریستنم گرفت بر کسی که روزی چه بود و حالا چگونه سخن می گوید. از حرفهای کوچه و بازار که بگذریم نبوغ سیاسی اش که قابل تمان نیست و ثروتی که چون افسانه نقل کوچه و بازار شده است و شاید بیشترش کار همان کسانی باشد که امروز هم از اصلی ترین مخالفان هاشمی اند. برادران جبهه ضداصلاحات که هنوز هم تنها راه نجات اصلاحات را ریاست جمهوری هاشمی می دانند و برای عدم تحقق این امر هرکاری خواهند کرد. هاشمی بارها نشان داده که از یکدست شدن قدرت و افراطی گری جلوگیری خواهد کرد. چنان که شاید اگر حمایت صریح او نبود اکنون در پایان دوره ناطق نوری قرار داشتیم!

8- هر کسی که بیاید برای هیچ کدام ما خاتمی نخواهد شد و ما دوران شیرین رییس جمهور محبوبمان را سالها و سالها، بارها و بارها با اشتیاق برای فرزندانمان نقل خواهیم کرد. و راهی را که آغاز کرد. راهی که برای ملت ایران برگشت ناپذیرخواهد بود؛ حالا هرکسی که میخواهد بیاید...

 

                                                                                                     رضا

 

/ 18 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
الهام

امروزه فقط پارتي و پول داشته باش البته اول سلامتي...50 هزارتومني ها هم تا قبل از اين مي رفته تو جيب امثالي مثل من و تو حالا مي خوان مثلا عدالت علي را بر قرار کنن.ولي آيا به بعضي ها سخت نميگذره؟؟؟

saeideh

سلام...بايد بگم که حرفات يه سريش خوب بود و بقيش به نظر من! مضخرف بود! ......ديگه نميتونم به هيچ کس کس که راس مملکت قرار ميگيره اعتماد کنم....اما انصافا خاتمی رئيس جمهور خوبی بود....حداقل اگر خوب نبود نبود بد هم نبود!........شاد باشی...

باربی

چقدر به اين خاتمی سه نقطه!!!! خوش بينی !!!!! مگه ندیدی ۴ سال دوم چه راحت مدل عوض کرد....؟؟؟؟؟؟ من با اینکه مخالفم با این پاراگراف آخرت ولی خب حق داری هر چی دوست داری بنویسی به کسی مربوط نمیشه چهار دیواری - اختیاری!!!! در ضمن میتونی توی کامنتهات برای من از کلمه باربی استفاده نکنی ... یعنی مجبور نیستی هر بار به عنوان نظر با باربی یه جمله بسازی ها !!!

hedieh

چی گفتی بهروز؟ آدم استفراغش رو دوباره نمی خوره؟ مطمئنی؟ چرا! هم می خوره و هم با هزار تا سلام و صلوات کشورش رو بهش تقديم می کنه. جالبه.... من يکی از اون صد ها و هزارتايی هستم که رضا با ديدنشون می خواست بره به معين رای بده.... همون بچه هایی که وقتی داشتن توی خیابون ها تا نصفه های شب اعلامیه پخش می کردن، صد ها نفر مثل تو رو دیدن که با لبخندی یاد خاتمی رو می کردن! یاد خاتمی؟ خاتمی؟ شرم داره که ما به این راحتی به خودمون اجازه می دیم اسم کسی رو بیاریم که چهار سال برامون زحمت کشید و ما به خودمون اجازه دادیم ۱۶ آذر سرش داد بزنیم و در جواب لبخندش...

*

موافقم فقط در مورد معين يه کمی بی انصافی کردی....مورد ۸ هم که......يه چيزاييش درسته اما دليل هيچ چيز نمی شه......اون ۵۰۰۰۰ تومنها هم معلومه تو جيب کيا می رفته و قراره بره.

*

نه؟؟؟؟

8/98%

خودتون خوب می دونید که کمال تبریزی از هر آدم خنگ بی استعدادی چنان بازی می گیره که همه انگشت به دهان بمونند . چه برسه به سیاستمداری مثل هاشمی که خودش کمال تبریزی رو درس می ده. ضمنا هرکس که توی دوره دوم شرکت کنه, خائن بالفطره است. خدا از ما بگذره که اینهمه دل بوش بیچاره رو می شکنیم.

saheb

مگه تو وقت فکر کردن به این جور مسائل رو هم داری من فکر کردم تو فقط ... بگذریم ولی تو رو خدا بیا به این اکبره رای بده چرا که در غیر این صورت بعدا دست و بالت بدجوری بسته می شه

کتی

در جواب مجيد نامردند